dP Internet. Agencja Interaktywna
l_top

Integracja z Ceneo, Skąpiec, Nokaut

Porównywarki cen są stronami internetowymi oferującymi usługę porównania cen w sklepach internetowych. Szukając danego towaru, otrzymujemy informację, w jakiej cenie i w jakim sklepie jest on dostępny oraz jaki jest przypuszczalny czas dostawy. Sklepy internetowe masowo reklamują się w porównywarkach cen, chcąc w ten sposób pozyskać nowych klientów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla nowych sklepów internetowych, które jeszcze nie są popularne. Porównywarki przyjęły model prowizyjny, w którym współpracujący z porównywarką cen sklep internetowy płaci za każde przejście użytkownika (internauty) ze strony porównywarki na stronę sklepu www.

Przykładem porównywarki cen jest spółka Ceneo S.A., która zajmuje się utrzymaniem i rozwijaniem serwisu internetowego www.ceneo.pl. Porównywarka cen Ceneo.pl daje możliwość porównywania cen towarów pomiędzy współpracującymi z nią sklepami internetowymi, partnerami. Współpraca z Ceneo.pl jest korzystna dla sklepów internetowych, gdyż internauta porównujący ceny ma możliwość przejścia do dowolnego sklepu i zakupienia tam towaru. Jest to więc dla sklepów internetowych jedno ze źródeł klientów.

Zrzut_ekranu_2011_10_5_o_16.37.36__2_.png

Jak się okazuje, wysoka popularność porównywarek cen w Polsce pozwoliła obniżyć ceny na rynku konsumenckim, a także przekształcić małe sklepy internetowe w duże, prężnie działające przedsiębiorstwa skupione wokół handlu elektronicznego. Zasługą tego może być przeświadczenie konsumentów o obecności niższych cen w sklepach internetowych, niż na rynku tradycyjnym. Porównywarki cen są elementem promocji sklepów www, które stałe zakorzeniły się w światowej sieci, a nie tylko na naszym rynku lokalnym.
Aby zostać partnerem Ceneo.pl, czyli mieć możliwość prezentacji swoich towarów na witrynach porównywarki cen, konieczne jest przekazanie informacji o ofercie, cenie towarów oraz czasu ich dostawy (tzw. dostępność). Schemat współpracy uwzględnia zawarcie umowy o współpracę, a następnie przygotowanie odpowiedniego pliku zawierającego wymagane dane. Istotne staje się stałe jego aktualizowanie, tak, aby informacje w porównywarce cen pozostawały zgodne z aktualną ofertą w sklepie www.

Od strony organizacyjnej, integracja ta wiąże się z niewielkimi kosztami, jest łatwa i szybka do wykonania, a jedynym problemem pozostaje zgodność kodów towarów z kodami występującymi w bazach danych Ceneo.pl.

Więcej na ten temat:

 mgr inż. Paweł Grzesiak

 
 
l_bottom
bottomlg
Produkty   lgb_mentat 
Pytania do oprogramowania Mentat
kliknij aby przejść do działu kontakt