dP Internet. Agencja Interaktywna
l_top

Płatności kartami kredytowymi, szybkie płatności

Współczesny system e-commerce musi obsługiwać nowoczesne formy płatności, takie jak płatności za pośrednictwem kart płatniczych, szybkich przelewów, czy płatności za pośrednictwem sprzedaży ratalnej.

W ramach płatności elektronicznych, w Polsce istnieje wiele firm zajmujących się pośrednictwem w tego typu transakcjach. Kluczowym punktem przy wdrażaniu płatności elektronicznych w sklepie internetowym jest integracja z zewnętrznym partnerem dostarczającym technologii oraz wszystkich potrzebnych do integracji informacji. Przykładami partnerów są marki Platnosci.pl, DotPay.pl, eCard.pl i inne. Partnerzy ci oferują dwie ścieżki integracji - integrację uproszczoną oraz pełną.

Integracja uproszczona sprowadza się do utworzenia po stronie sklepu internetowego odpowiedniego mechanizmu odsyłającego klienta do serwisu, gdzie może dokonać bezpiecznej płatności kartą lub szybkim przelewem. Jest to rozwiązanie tańsze, niż pełna integracja, która dostarcza ponadto pełnej informacji zwrotnej obsłudze sklepu o przebiegu procesu.

Odmiennym typem integracji w zakresie płatności w sklepach internetowych jest obsługa systemu ratalnego. Przykładem takiego systemu mogą być e-Raty Żagiel, czy Raty Lukas. Integracja ze sklepem internetowym polega tutaj również na przesłaniu odpowiednich informacji do systemu informatycznego odpowiedniej platformy sprzedaży ratalnej. W odpowiedzi, system e-commerce otrzymuje informacje o etapie realizacji procesu płatności ratalnej. Dzięki temu operator sklepu może podjąć się realizacji zamówienia, wiedząc, że kredyt ratalny został przyznany.

 
 
l_bottom
bottomlg
Produkty   lgb_mentat 
Pytania do oprogramowania Mentat
kliknij aby przejść do działu kontakt